Gareca odchodzi z Velezu, Pizzi z San Lorenzo

Po pięciu latach pracy w Velezie Sarsfield, trener Ricardo Gareca postanowił nie przedłużać wygasającego kontraktu. Natomiast Juan Antonio Pizzi rozstaje się z mistrzowskim San Lorenzo, gdyż otrzymał propozycję z hiszpańskiej Valencii.

Gareca w zakończonym tydzień temu sezonie Torneo Inicial 2013 wywalczył z Velezem trzecie miejsce w tabeli, choć bardzo udany finisz o mało co nie dał im mistrzostwa. Następnie postanowił dać sobie kilka dni przerwy na podjęcie decyzji, czy chce przedłużyć wygasający kontrakt. Ostatecznie podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem El Fortin, Christianem Bassedasem, odrzucił propozycję podpisania kolejnej umowy. Tym samym zakończyła się pewna epoka El Fortín, gdyż pod jego wodzą Fortineros zdobyli cztery z dziesięciu ogółem wywalczonych tytułów mistrzowskich. Doprowadził również dwukrotnie Velez do półfinałów południowoamerykańskich rozgrywek pucharowych. Wśród kandydatów na jego miejsce wymienia się jego asystenta Héctora Almandoza oraz Omara Asada.

Swego rodzaju niespodzianką jest decyzja Juana Antonio Pizziego o rozstaniu się z San Lorenzo, który to klub po sześciu latach ponownie doprowadził do tytułu mistrzowskiego. Zwróciło to jednak na niego uwagę Valencii CF, w której to występował w latach 1993-1994.  W poniedziałek wieczorem hiszpański dziennik „Sport” poinformował, że oficjalnie objął posadę trenerską Nietoperzy. Nowym trenerem El Ciclón został Edgardo Bauza, doskonale znany w Ameryce Południowej z pracy od 2007 roku w ekwadorskim LDU Quito. Klub ten pod jego wodzą w 2008 roku triumfował w Copa Libertadores, rok później w Copa Sudamericana, a w latach 2009 i 2010 wygrywał Recopa Sudamericana. W ostatnich trzech latach już tak dobrze jednak mu się nie wiodło.

espndeportes

 

Comments are closed.