Velez w 1/4 finału Copa Sudamericana

Velez Sarsfield pokonał u siebie 2:1 kolumbijskie La Equidad i awansował do ćwierćfinału Copa Sudamericana 2013. Tym samym jest trzecią argentyńską drużyną po Lanus i River Plate, która powalczy o półfinał tych rozgrywek.

El Fortin pierwsze spotkanie w Kolumbii wygrali 2:1 i rewanż wydawał się tylko formalnością. Okazało się jednak, że goście nie zamierzali łatwo oddać skóry i po trafieniu Moreno Mory w 45′ minucie objęli prowadzenie. Tym samym losy awansu stały się ponownie sprawą otwartą, bo La Equidad potrzebował jeszcze tylko jednego trafienia. Jednak w 60′ Darwin Andrade otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i El Fortin doskonale wykorzystali ten fakt. Bramki Lucas Pratto w 70′ i Mauro Zárate 85′ zapewniły gospodarzom awans do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Ponte Preta (Brazylia) vs Deportivo Pasto (Kolumbia). Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami w Brazylii zakończył się wynikiem 2:0 dla Ponte Preta i raczej to ona stanie na drodze ekipy Ricardo Gareci.

Drabinkę i wyniki wszystkich spotkań Copa Sudamericana 2013 znajdziecie tutaj. Wynika z niej, że w 1/4 finału Lanus zmierzy się właśnie z River Plate, a Velez w razie awansu będzie potykać się ze zwycięzcą pary Ponte Preta (Brazylia) vs Deportivo Pasto (Kolumbia). W półfinale gdyby El Fortin przebili się przez ćwierćfinał również doszłoby do argentyńskiego pojedynku.

Velez Sarsfield vs. La Equidad – 2:1 (0:1)
0:1 Moreno Mora (45′)
1:1 Lucas Pratto (70′)
2:1 Mauro Zárate (85′)

1 Comment to "Velez w 1/4 finału Copa Sudamericana"

  1. vasco's Gravatar vasco
    7 października 2013 - 16:42 | Permalink

    przynajmniej obeszł sie beż kompromitacji i teraz czas aby zespół z Argentyny w końcu wygrał jakieś rozgrywki międzynarodowe bo ostatnio to taka sytuacja miała miejsce w 2010 r. jak Sudamericane wygrało Independiente rok wcześniej CL wygrło Estdiantes i od tego czasu nic … rok tmu w finaleCS było Tigre ale tej kompromitacji w ich wykonaniu to wole nie pamiętać

Comments are closed.