Awans Lanus i River Plate

sudamericanaDwie argentyńskie drużyny awansowały do ćwierćfinału Copa Sudamericana 2013, a trzeci Velez Sarsfield powinien to zrobić w nadchodzącym tygodniu.

Lanus po zeszłotygodniowym rozgromieniu o siebie 4:0 Universidad de Chile pojechało do stolicy Chile by spokojnie przypieczętować awans do kolejnej rundy. Sztuka ta im się udała, bo przegrali w stosunku 0:1. Gospodarze co prawda mieli sporą przewagę, ale doskonale bronił Agustin Marchesín, który pozwolił się pokonać jedynie Charlesowi Aránguizowi w 69. minucie.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie miała River Plate, która pomimo sporej przewagi w pierwszym spotkaniu, przegrała na wyjeździe 1:2 z ekwadorskim La Liga de Loja. W rewanżu Milionarios potrafili już jednak udokumentować swoją przewagę i pewnie wygrali 2:0 po bramkach Teófilo Gutiérreza w 37 minucie i Manuela Lanziniego w 71 minucie.

Trzeci argentyński przedstawiciel Velez Sarsfield podejmie u siebie w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu (3 X godz. 2:15) kolumbijski La Equidad. Po zwycięstwie 2:1 na wyjeździe wydaje się, że rewanż powinien być czystą formalnością.

Drabinkę i wyniki wszystkich spotkań Copa Sudamericana 2013 znajdziecie tutaj. Wynika z niej, że w 1/4 finału Lanus zmierzy się właśnie z River Plate, a Velez w razie awansu będzie potykać się ze zwycięzcą pary Ponte Preta (Brazylia) vs Deportivo Pasto (Kolumbia). W półfinale gdyby El Fortin przebili się przez ćwierćfinał również doszłoby do argentyńskiego pojedynku.

Universidad de Chile vs CA Lanus – 1:0 (0:0)
1:0 Charles Aránguiz (68′)

River Plate vs La Liga de Loja – 2:0 (1:0)
1:0 Teófilo Gutiérrez (37′)
2:0 Manuel Lanzini (71′)

Comments are closed.