Paragwaj vs. Argentyna – śr. 3:40

Reprezentacja Argentyny zmierzy się dzisiejszej nocy na wyjeździe z Paragwajem w spotkaniu el. MŚ 2014. Jeżeli Albicelestes wygrają to już teraz zapewnią sobie awans do Mundialu. Kwalifikacje dać mogą również korzystne wyniki innych spotkań w strefie CONMEBOL.

Zawodnicy Alejandro Sabelli będą dzisiaj chcieli zapewnić sobie awans do brazylijskiego Mundialu, a do tego potrzeba zwycięstwa w Asuncion. Argentyńczycy mogą również awansować dzisiaj nawet w razie porażki lub remisu. W tym pierwszym przypadku potrzebna jest porażka u siebie Urugwaju z Kolumbią. W drugim przypadku remis Urugwaju, lub porażka Ekwadoru w Boliwii. Awans da również równoczesny remis u Urugwaju i Ekwadoru, bo w kolejnej turze spotkań ekipy te zmierzą się między sobą. Aktualna tabela strefy CONMEBOL tutaj.

Albicelestes mają korzystny bilans spotkań z Guarani w el. MŚ, 5 zwycięstw, 8 remisów i 2 porażki. Jednak ostatnie zwycięstwo w Asuncion zostało odniesione już dosyć dawno. 6 czerwca 1997 roku drużyna prowadzona wówczas przez Daniela Passarellę wygrała 2:1 po trafieniach Marcelo Gallardo i Juana Sebastiána Veróna. Były to el.  do MŚ 1998, które odbyły się we Francji. Natomiast dwa ostatnie mecze w Paragwaju w el. MŚ kończyły się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 1:0 (IX 2009 i IX 2005).

Paragwaj, który w ostatnich Mundialach występował nieprzerwanie od 1998 roku, w obecnych eliminacjach prezentuje się fatalnie. W 13 spotkaniach wywalczył zaledwie 11 punktów i ma już tylko iluzoryczne szanse na wywalczenie 5. miejsca dającego prawo gry w barażach. Obecnie zajmujący to miejsce Urugwaj ma 19 punktów. Strata wynosi 8 punktów, a do rozegrania pozostały już tylko trzy serie spotkań. Paragwaj musiałby wiec wygrać wszystkie spotkania, a Urugwaj wszystkie przegrać.

Jeżeli chodzi o skład wyjściowy Albicelestes na dzisiejszy mecz, to selekcjoner Alejandro Sabella nie będzie mógł skorzystać z czterech podstawowych zawodników, w tym podstawowej pary środkowych obrońców. Z powodu kartek nie zagrają w obronie Ezequiel Garay i Federico Fernández, w pomocy Javier Mascherano, a w ataku Gonzalo Higuaín.

 

Prawdopodobne składy wyjściowe:

Paragwaj:
Roberto Fernández – Marcos Cáceres, Salustiano Candia, Paulo Da Silva, Marcelo Samudio – Víctor Ayala, Richard Ortiz, Cristian Riveros – Jonathan Fabbro – José Núñez, Roque Santa Cruz

Argentyna:
Sergio Romero – Pablo Zabaleta, Fabricio Coloccini, Hugo Campagnaro, José Basanta – Lucas Biglia, Fernando Gago, Angel Di María – Sergio Agüero, Lionel Messi, Rodrigo Palacio.

Sędzia: Enrique Osses (Chile).

Comments are closed.