Teófilo Gutiérrez w River Plate

Po długich i ciągnących się w nieskończoność negocjacjach, River Plate pozyskało kolumbijskiego napastnika Teófilo Gutiérreza z meksykańskiego Cruz Azul. Reprezentant Kolumbii kosztował 1,7 mln dolarów.

Perturbacje z przejściem ekscentrycznego napastnika do River trwały blisko miesiąc. Meksykański klub nie chciał się zgodzić na jego odejście, a Teofilo deklarował, że nie interesuje go już gra w Cruz Azul. Ostatecznie strony jakoś doszły do porozumienia. Wczoraj władze meksykańskiego klubu oficjalnie potwierdziły, że na na konto klubu wpłynęły pieniądze za napastnika i jest on już wolnym zawodnikiem.

Jeżeli uda się Gutierreza potwierdzić do gry w AFA (argentyńskiej federacji), to może zadebiutować już w niedzielnym spotkaniu ligowym z Colon de Santa Fe na Estadio Monumental.

Dla Teofilo nie będzie to pierwsza przygoda z ligą argentyńską. W lutym 2011 roku trafił z tureckiego Trabzonspor do Racing Club. Po udanym początku popadł w konflikt z władzami klubu, którego powodem było grożenie kolegom w szatni pistoletem od paintballa podczas derbowego meczu z Independiente. W sumie dla Racingu rozegrał 44 spotkania i strzelił 22 bramki. Następnie na krótko trafił na wypożyczenie do Lanus i via Atlético Junior (wypożyczenie) został za 3 mln dolarów sprzedany do Cruz Azul. W Meksyku  w latach 2012-2013 rozegrał 21 spotkań i strzelił 6 bramek.

Triófilo w ostatnim czasie jest regularnie powoływany do reprezentacji Kolumbii i często pełni rolę partnera w ataku dla Radamela Falcao. W sumie od 2009 roku rozegrał w niej 23 spotkania i strzelił 9 goli.

telam.com – es.wikipedia

Comments are closed.