Transfery Argentyńczyków w Europie

argentyna uniwersalneW ostatnich dniach kilku kolejnych Argentyńczyków zmieniły swoje barwy klubowe w Europie. Poniżej przegląd najciekawszych transferów z udziałem Albicelestes.

Obrońca Martín Demichelis niepodziewanie podpisał roczny kontrakt z Atletico Madryt. 32-letniemu zawodnikowi właśnie wygasła umowa z Malagą i mówiło się o jego powrocie do River Plate. Demichelis grał w Maladze od 2011 roku, a trafił do niej z FC Bayern Monachium. Jego reprezentacyjny rozdział wydaje się już zamknięty. W sumie w barwach Albicelestes rozegrał 37 spotkań i strzelił 2 bramki.

Federico Fazio przedłużył swoją umowę z Sevilla FC do 2018 roku. 26-letni obrońca w andaluzyjskim klubie występuje 2007 roku, kiedy to został kupiony z drugoligowego Ferro Carril Oeste. Fazio w reprezentacji Argentyny wystąpił zaledwie 2 razy. W 2011 roku zadebiutował w przegranym 1:4 spotkaniu towarzyskim z Nigerią. Był za to w kadrze reprezentacji olimpijskiej, która w 2008 roku przywiozła złoty medal z Pekinu oraz w reprezentacji U-20, która w 2007 roku wywalczyła mistrzostwo świata.

Grający do tej pory w Arsenalu de Sarandi, Lisandro Lopez, podpisał pięcioletnią umowę z Benficą Lizbona. 23-letni obrońca Lopez w reprezentacji rozegrał na razie 4 spotkania i to głownie w spotkaniach w których Albicelestes grali krajowym składem.

Napastnik Facundo Ferreyra za 9 mln dolarów przeniósł się z Velezu Sarsfield do Szachtara Donieck. Z mistrzem Ukrainy związał się 5-letnim kontraktem. 22-letni zawodnik przez ostatni rok w barwach El Fortín strzelił 17 bramek w 24 spotkaniach ligowych. Wcześniej przez 4 lata grał w Banfield, którego klubu jest wychowankiem. Ferreyra nie zadebiutował jeszcze w dorosłej reprezentacji Argentyny. Zaliczył jednak 12 spotkań i 5 bramek w kadrze U-20.

28-letni obrońca Diego Novaretti związał się z Lazio Rzym. Posiadający również włoski paszport zawodnik dysponował swoją kartą zawodniczą. Ostatnie 4 lata spędził w meksykańskiej Toluce, a wcześniej grał w Belgrano de Cordoba. Zawodnik do tej pory nie zagrał w żadnej reprezentacji Argentyny.

wikipedia.en – eurosport.onet.pl – eurofutbol.pl

2 Comments to "Transfery Argentyńczyków w Europie"

  1. Barcelonista8's Gravatar Barcelonista8
    14 lipca 2013 - 19:58 | Permalink

    Fajnie jakby jeszcze Matias Silvestre z Interu Mediolan trafił do Boca.

  2. vasco's Gravatar vasco
    18 lipca 2013 - 14:43 | Permalink

    Atletico ma Demichelisa więc moze spokojnie pożegnać Catę Diaza

Comments are closed.