Szóste mistrzostwo Newell’s Old Boys

Zawodnicy Newell’s Old Boys po raz szósty w historii wywalczyli mistrzostwo Argentyny, triumfując w Torneo Final 2013. Przesądziła o tym wczorajsza wyjazdowa porażka Lanus z Estudiantes La Plata, której można było się spodziewać, gdyż spotkanie rozpoczęło się od stanu 0:2 dla Studentów.

Mecz Estudiantes z Lanus rozpoczął się 10 czerwca, ale z powodu ekscesów na trybunach został przerwany po pierwszej połowie przy stanie 2:0 dla gospodarzy. Wczoraj został dokończony (2 połowy – 23 min i 22 min), ale wynik nie uległ już zmianie. Dzięki temu Los Leprosos na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie szósty w historii tytuł mistrzowski.

Losy mistrzostwa w praktyce zostały przesądzone już w niedzielę. Najpierw Newell’s pewnie na wyjeździe pokonali 3:0 Atletico Rafaelę, a kilka godzin później wiceliderujące River Plate zostało zmiażdżone na wyjeździe 1:5 przez Lanus. W tej sytuacji jedynie wygranie wczorajszego meczu przez Lanus mogło jeszcze teoretycznie przedłużyć ich szanse na mistrzostwo.

Dla drużyny z Rosario jest to pierwszy zdobyty tytuł w dorobku od 9 lat. Wcześniej triumfowali w latach 1974 (Metropolitano), 1987/88, 1990/91, 1992 (Clausura), 2004 (Apertura). Trzeba przyznać, że w pełni zasłużony. Zawodnicy Gerardo Martino mają jeszcze w tym sezonie szansę na triumf w Copa Libertadores. W lipcu czeka ich półfinałowy pojedynek z brazylijskim Atletico Mineiro.

Comments are closed.