Messi show w Gwatemali

Reprezentacja Argentyny rozbiła ma wyjeździe 4:0 Gwatemalę, w towarzyskim spotkaniu rozegranym dzisiejszej nocy na stadionie im. Mateo Floresa. Trzy bramki strzelił Leo Messi, a jedną po jego dośrodkowaniu Augusto Fernandez.

Prawdziwa lekcja futbolu i hattrick Leo Messiego kosztował gwatemalską federację 1,5 mln dolarów (1 mln za mecz i 0,5 mln za występ Leo), bo tyle musiała zapłacić za możliwość gry z Albicelestes. Zapewne nie żałuje tego wydatku, bo po napastniku FC Barcelony nie było już widać śladów niedawnego urazu, którzy m.in. nie pozwolił mu w pełni wspomóc kolegów w niedawnych  spotkaniach el. MŚ z Kolumbią i Ekwadorem i w ciągu godziny dał prawdziwy popis swojego kunsztu.

Przewaga Albicelestes przez całe spotkanie była ogromna i gdyby nie słaba skuteczność wynik mógłby być o wiele wyższy. Trudno się jednak dziwić, gdyż gospodarze w rankingu FIFA są klasyfikowani dopiero na 88. pozycji, a Argentyna na 3. Wynik otworzył naturalnie Leo, który w 15 minucie kropnął potężnie z dystansu. W 35 minucie Messi dośrodkował z lewej strony w pole karne, a Augusto Fernández strzałem głową podwyższył na 2:0. Kilku minut później napastnik Blaugrany został sfaulowany w polu karnym, a minutę później sam wymierzył sprawiedliwość pewnie egzekwując jedenastkę.

Na początku drugiej połowy Albicelestes przeprowadzili najpiękniejszą akcję całego meczu. Wymienili ze sobą kilka podań na małej przestrzeni, a „pracę” zakończył trafieniem Messi. W 68 minucie opuścił boisko żegnany oklaskami miejscowych kibiców. Wynik pomimo kilku kolejnych okazji dla Argentyńczyków nie uległ już zmianie. W drugiej połowie nieco raźniej poczynali sobie na boisku gospodarze i dwukrotnie po potężnych uderzeniach z dystansu Mariano Andujar z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

Bramki z argentyńskiej TV

Skrót z gwatemalskiej TV

Gwatemala vs Argentyna – 0:4 (0:3)
0:1 Lionel Messi (15′)
0:2 Augusto Fernandez (35′)
0:3 Lionel Messi (karny 40′)
0:4 Lionel Messi (49′)

Gwatemala:
Ricardo Jerez – Johnny Girón, Elías Vásquez, Víctor Hernández, Milton Leal (83′ Josue Garcia) – Sergio Trujillo, Manuel León (54′ Renato Sequén), Marco Pappa (75′ Kevin Arriola) – José Contreras (71′ Wilmar Perez) – Jonathan López (56′ Enrique Miranda), Minor López Campollo (80′ Hector Moreira).

Argentyna:
Mariano Andújar – Hugo Campagnaro, Fabricio Coloccini, José Basanta (64′ Javier Mascherano), Clemente Rodríguez – Augusto Fernández, Lucas Biglia (46′ Rodrigo Braña), Pablo Guiñazú (71′ Ever Banega) – Lionel Messi (68′ Rodrigo Palacio), Sergio Agüero (46′ Erik Lamela), Ezequiel Lavezzi (79′ Walter Montillo).

Żółte kartki: brak.

Sędzia: Armando Castro (Honduras).

Comments are closed.