Test z Gwatemalą – sob. 04:00

argentyna uniwersalneReprezentacja Argentyny zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Gwatemalą, w towarzyskim spotkaniu rozegranym na stadionie im. Mateo Floresa.

Selekcjoner Alejandro Sabella zapowiedział na wczorajszej konferencji prasowej, że mecz posłuży mu jako swoisty test przed wrześniowym spotkaniem el. MŚ z Paragwajem. Wiadomo już, że w meczu tym nie zagra para stoperów Ezequiel Garay i Federico Fernández, którzy będą pauzować za żółte kartki. Nie zagra również Javier Mascherano, który w meczu z Ekwadorem otrzymał czerwony kartonik. W tej sytuacji dzisiaj na  środku obrony zagrają Fabricio Colocini i Hugo Campagnaro, których będzie przygotowywał do meczu w Asuncion. Ponadto na lewej obronie za Marcosa Rojo zagra Celemente Rodriguez. W pomocy sporo zmian, zagrają Augusto Fernández, Rodrigo Braña i Erik Lamela. Oznacza to, że Sabella powróci do klasycznego dla Albicelestes ustawienia 1-4-3-3, z 1-5-3-2 jakie zastosował w Quito. Po meczach eliminacyjnych odpoczywać wiec będą Ever Benega i Javier Mascherano. W ataku Ezequiel Lavezzi zagra za Angela Di Marię.

Leo Messi tym razem zagra od początku i nie jest to przypadek. Argentyńska federacja AFA za rozegranie meczu „skasuje” 1 mln dolarów, a za występ Leo otrzyma dodatkowo „bonus” 500 tysięcy dolarów. Trudno się dziwić gospodarzom, że „żądają” gry Messiego, gdyż już od przylotu Argentyńczyków w tym kraju zapanowała prawdziwa Leomania. Tłumy dzieciaków w koszulkach Albicelestes, naturalnie z nazwiskiem Messiego, z zapartym tchem obserwują każdy jego gest. Na wczorajszym treningu na trybunach zasiadło ponad 3 tyś widzów, choć za bilety trzeba było zapłacić od 20 do 30 dolarów, co w tym biednym kraju jest kwotą zawrotną.

O reprezentacji Gwatemali trudno powiedzieć coś pozytywnego. Nie zakwalifikowała się do decydującej fazy el. MŚ w strefie CONCACAF. Mecz miał być pożegnaniem z kadrą dla napastnika Enrique ´El Pescado´ Ruiza, który do tej pory rozegrał w kadrze 104 mecze i strzelił 25 bramek. Niestety zawodnik DC United (MLS) naderwał ścięgno prawego uda i jedynie zasiądzie na ławce rezerwowych.

 

Przypuszczalne składy:

Gwatemala:
Ricardo Jerez – Johnny Girón, Elías Vásquez, Héctor Moreira, Milton Leal – Enrique Miranda, Sergio Trujillo, Manuel León, Marco Pappa – José Contreras – Minor Campollo.

Argentyna:
Sergio Romero – Gino Peruzzi, Fabricio Coloccini, Hugo Campagnaro, Clemente Rodríguez – Augusto Fernández, Rodrigo Braña, Erik Lamela – Lioenl Messi, Sergio Agüero, Ezequiel Lavezzi.

Sędzia: Armando Castro (Honduras).

Stadion: Mateo Flores, de Guatemala.

Comments are closed.